HomeŽiniosPasaulisIspanijos teismas sustabdė komunizmą šlovinančio pašto ženklo leidimą

Ispanijos teismas sustabdė komunizmą šlovinančio pašto ženklo leidimą

Madrido administracinis teismas nurodė valstybinei pašto tarnybai sustabdyti Ispanijos komunistų partijos (PCE) įkūrimo šimtmečiui paminėti skirto pašto ženklo su plaktuku ir pjautuvu išleidimą. Teismas patenkino Krikščionių teisininkų organizacijos prašymą.

Pašto pranešimas apie pašto ženklo išleidimą sukėlė opozicinių dešiniųjų partijų – Liaudies partijos (PP), “Vox” ir “Ciudadanos” – kritiką. Jie kalbėjo apie “viešojo administravimo neutralumo, Demokratinės atminties įstatymo ir Europos Parlamento rezoliucijos, smerkiančios totalitarinių ideologijų propagavimą, pažeidimą”.

Pašto ženkle pavaizduota raudona žvaigždė, plaktukas ir pjautuvas su užrašu: “Ispanijos komunistų partijos šimtmetis (1921-2021)”. Lapkričio 14 d. turėjo būti pradėtas pardavinėti 135 000 egzempliorių tiražu.

Paštas savo interneto svetainėje teigiamai atsiliepia apie PCE, tačiau neužsimena apie jos atstovų dalyvavimą žudynėse Paracuellos del Jarama (netoli Madrido) 1936 m. pilietinio karo pradžioje arba apie tiesioginį PCE dalyvavimą sovietų politinės policijos, vadinamųjų čekistų, veikloje. Jis taip pat teigiamai vertina komunistę Dolores Ibarrui, kuri, be kita ko, buvo žinoma dėl to, kad rėmė Molotovo-Ribentropo paktą.

Buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, kurį cituoja laikraštis ABC, socialinėje žiniasklaidoje pakomentavo “komunistinį antspaudą”, pripažindamas, kad “antspaudas, skirtas komunizmo aukoms atminti, būtų tinkamas”. “Ar kitas bus su svastika?” – ironiškai paklausė jis ir pridūrė: “Kokia gėda!”.

Pasak “ABC” šaltinių, Ispanijos paštas rengia apeliaciją dėl Madrido teismo sprendimo tęsti pašto ženklo išleidimo planą.

Jonas Šaulys pagal pch24.pl

Naujiausi straipsniai

Nekaltasis Prasidėjimas – galingas katalikų ginklas, sunaikinęs SSRS!

REMK KATALIKIŠKĄ ŽINIASKLAIDĄ Šiandien, kai švenčiame Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventę, svarbu prisiminti Švenčiausiosios Mergelės Marijos galią, kylančią iš jos užtarimo mūsų Išganytojui galios.Kaip pavyzdį...

Vietoj “kovos su klimatu” – “prisitaikymas prie pokyčių”. Billas Gatesas atveria naują pasakojimo apie klimatą skyrių?

Ar pasakojimas apie klimatą žlunga? Tai gali liudyti vien tai, kad COP28 klimato konferencijoje nedalyvavo dviejų didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų teršėjų - Kinijos ir...

“Rorate caeli” ar “Last Christmas”? Kaip bedieviškas pasaulis vagia iš mūsų adventą…

Prasideda adventas. Gatvės prisipildo kalėdinių blizgučių, o iš garsiakalbių skamba daina... " Last Christmas". Ar taip mūsų protėviai laukė Viešpaties atėjimo ir ar dvasia, kadaise...

Vytautas Sinica: ES bandymas panaikinti valstybes

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną, Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių...

Naujienos

%d