[ccpw id="5"]

HomeŽiniosPasaulisIspanijos teismas sustabdė komunizmą šlovinančio pašto ženklo leidimą

Ispanijos teismas sustabdė komunizmą šlovinančio pašto ženklo leidimą

Madrido administracinis teismas nurodė valstybinei pašto tarnybai sustabdyti Ispanijos komunistų partijos (PCE) įkūrimo šimtmečiui paminėti skirto pašto ženklo su plaktuku ir pjautuvu išleidimą. Teismas patenkino Krikščionių teisininkų organizacijos prašymą.

Pašto pranešimas apie pašto ženklo išleidimą sukėlė opozicinių dešiniųjų partijų – Liaudies partijos (PP), “Vox” ir “Ciudadanos” – kritiką. Jie kalbėjo apie “viešojo administravimo neutralumo, Demokratinės atminties įstatymo ir Europos Parlamento rezoliucijos, smerkiančios totalitarinių ideologijų propagavimą, pažeidimą”.

Pašto ženkle pavaizduota raudona žvaigždė, plaktukas ir pjautuvas su užrašu: “Ispanijos komunistų partijos šimtmetis (1921-2021)”. Lapkričio 14 d. turėjo būti pradėtas pardavinėti 135 000 egzempliorių tiražu.

Paštas savo interneto svetainėje teigiamai atsiliepia apie PCE, tačiau neužsimena apie jos atstovų dalyvavimą žudynėse Paracuellos del Jarama (netoli Madrido) 1936 m. pilietinio karo pradžioje arba apie tiesioginį PCE dalyvavimą sovietų politinės policijos, vadinamųjų čekistų, veikloje. Jis taip pat teigiamai vertina komunistę Dolores Ibarrui, kuri, be kita ko, buvo žinoma dėl to, kad rėmė Molotovo-Ribentropo paktą.

Buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, kurį cituoja laikraštis ABC, socialinėje žiniasklaidoje pakomentavo “komunistinį antspaudą”, pripažindamas, kad “antspaudas, skirtas komunizmo aukoms atminti, būtų tinkamas”. “Ar kitas bus su svastika?” – ironiškai paklausė jis ir pridūrė: “Kokia gėda!”.

Pasak “ABC” šaltinių, Ispanijos paštas rengia apeliaciją dėl Madrido teismo sprendimo tęsti pašto ženklo išleidimo planą.

Jonas Šaulys pagal pch24.pl

Naujiausi straipsniai

Birželis – Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo

Birželis – tradiciškai Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai skirtas mėnuo. Tuomet bažnyčiose susirenkame į birželio pamaldas ir Jėzaus Širdies litaniją. Penktadienį po Kristaus kūno oktavos yra Švenčiausiosios...

“Twitter” prieš eurokratus…

Prancūzijos ministras Jeanas-Noelis Barrot, atsakingas už skaitmeninę transformaciją ir telekomunikacijas, pirmadienį interviu televizijai "France Info TV" pareiškė, kad "Twitter" bus išmestas iš ES, jei pažeis...

Džiaugsmas pasirodė esąs per ankstyvas. Koalicija “Gyvatė, vabalas ir varlė” ciniškai apgavo visus!

Deja, mūsų džiaugsmas dėl tariamo Lietuvos Respublikos Seimo darbotvarkės panaikinimo svarstyti "Civilinių sąjungų" įstatymo projektą buvo per ankstyvas. Paaiškėjo, kad tai tėra ciniškas koalicijos "Gyvatė, vabalas...

Spaudimas turi prasmę! Civilinių sąjungų įstatymo projektas išbrauktas iš darbotvarkės!

Nepaisant to, kad informacija apie tai, jog įstatymo projektas dėl vadinamųjų "civilinių sąjungų" bus svarstomas po dviejų dienų, pasirodė tiesiog posėdžio išvakarėse, Lietuvos pilietinė visuomenė...

Naujienos

%d bloggers like this: