Britų gydytojas dr Richard Scott apgynė savo ir kitų medikų sąžinės laisvę prieš Didžiosios Britanijos Vyriausią gydytojų tarybą, kuriai buvo įskustas dėl savo religinių pažiūrų.
Dr Richard Scott yra šeimos gydytojas su 30 metų darbo stažu, dirbantis vienoje klinikų Kente, Anglijoje. Jis buvo dukart įspėjamas darbdavio ir sulaukė grasinimų atleisti iš darbo, jei nepakeis savo darbo su pacientais metodų. Antrąkart buvo įspėtas, kai BBC papasakojo apie tai, kaip stengiasi padėti savo pacientams, pasakodamas jiems apie Jėzų Kristų ir stiprybę, semiamą iš krikščioniškojo tikėjimo praktikavimo. Kaip pats pasakoja: siūlė dvasinę globą maždaug vienam pacientui iš keturiasdešimties ir didžioji dauguma tų, kuriems siūlė bendrą maldą, prie jos prisijungė.
„Apie tikėjimą kalbėjau tik gavęs paciento sutikimą. Dalinausi savo asmenine patirtimi, kaip pats įsitikinau, jog tikėjimas Jėzumi man padėjo ir kad tuo galiu pasidalinti su pacientu. Niekada niekas man nepasakė, kad pasijautė įžeistas ar kad nori nutraukti pokalbį.” — pasakoja medikas pokalbyje su „Christian Concern”, grupe advokatų, ginančių teisę praktikuoti tikėjimą viešojoje erdvėje ir darbo vietoje.
„Malda yra grynas gėris, turi milžinišką įtaką žmonių sveikatai ir neturėtų būti kontraversiška. Kovojau už ją, nes noriu įkvėpti kitus krikščionis dalinimuisi savo tikėjimu darbo vietoje, kai tas yra svarbu” — pasakoja dr Richard Scott, kuris yra praktikuojantis katalikas.
Abiejų pusių sutarimu, leidžiančiu išvengti teisinio bylinėjimosi, NHS England paskelbė, jog gydytojas gali siūlyti pacientams maldą ir melstis su jais, jei neperžengia Vyriausios gydytojų tarybos instrukcijų. „Jei jas teisingai skaitai, jos leidžia ir skatina kalbėti su pacientais apie religiją, kuomet toks pokalbis gali būti naudingas” — sako dr. Richard Scott pokalbyje su Press Association.