[ccpw id="5"]

HomeŽiniosPasaulisKova su klimato atšilimu neapima turtingųjų?

Kova su klimato atšilimu neapima turtingųjų?

Kiekvienas milijardierius išmeta milijoną kartų daugiau CO2 nei paprastas žmogus.

Kiekvienas milijardierius išmeta milijoną kartų daugiau anglies dioksido nei paprastas žmogus, teigiama Oxfam ataskaitoje. Šios išvados atrodo labai įdomios ideologinių rekomendacijų, kurios vis dažniau verčia eilinius piliečius mažinti daugelio pagrindinių prekių vartojimą, fone – žinoma, vardan kovos su “visuotiniu atšilimu”.

2020 m. Oxfam ir Stokholmo aplinkos institutas (SEI) parodė, kad turtingiausias vienas procentas pasaulio gyventojų išmeta daugiau CO2 nei skurdžiausia žmonijos pusė ir kad itin turtingų žmonių dalis pasauliniame išmetamųjų teršalų kiekyje sparčiai didėja.

Po dvejų metų kitoje Oxfam ataskaitoje buvo parodyta, kad vos 125 milijardierių investicijos kasmet išmeta 393 mln. tonų CO2 ekvivalento, t. y. tiek pat, kiek Prancūzija. Kiekvienas iš 125 milijardierių kasmet išmeta vidutiniškai milijoną kartų daugiau teršalų nei 90 proc. skurdžiausių žmonijos gyventojų.

Ataskaitoje teigiama, kad šių milijardierių, kurių 183 bendrovių akcijos iš viso sudaro 2,4 trilijono JAV dolerių, investicijos kasmet vienam žmogui vidutiniškai sukuria 3 milijonus tonų CO2 ekvivalento – milijoną kartų daugiau nei vidutiniškai 2,76 tonos CO2 ekvivalento, tenkančio 90 proc. skurdžiausių gyventojų.

Ataskaitos autoriai pažymi, kad faktinis išmetamų teršalų kiekis gali būti dar didesnis. Ne kartą buvo įrodyta, kad įmonių skelbiamas išmetamo anglies dioksido kiekis sistemingai nurodomas nepakankamai. Iš tiesų milijardieriai ir korporacijos, kurios viešai neatskleidžia savo išmetamųjų teršalų kiekio, negalėjo būti įtraukti į ataskaitą. Tačiau tikėtina, kad būtent jos daro didelį neigiamą poveikį klimatui.

“Dėl šių kelių milijardierių investicijų išmetama tiek teršalų, kad jų anglies dioksido pėdsakas prilygsta ištisų šalių, tokių kaip Prancūzija, Egiptas ar Argentina, anglies dioksido pėdsakui”, – sakė “Oxfam” klimato kaitos vadovas Nafkote Dabi.

“Apie didelę ir vis didėjančią turtingų žmonių atsakomybę už bendrą išmetamų teršalų kiekį kalbama retai ir į ją retai atsižvelgiama formuojant klimato politiką. Tai turi pasikeisti. Šiems milijardieriams investuotojams, esantiems įmonių piramidės viršūnėje, tenka didžiulė atsakomybė už klimato griūtį. Jie per ilgai vengė atsakomybės”, – pabrėžė Dabi.

Jos nuomone, “milijardierių gyvenimo būdo, jų privačių lėktuvų ir jachtų išmetamų teršalų kiekis yra tūkstančius kartų didesnis nei vidutinio žmogaus, o tai jau visiškai nepriimtina”.

Minėti skaičiai rodo, kad iš tiesų vadinamasis “klimato atšilimas” gali tapti tik priemone priversti paklusti ir nuskurdinti paprastų žmonių visuomenę. Juk pasaulio milijardieriai nesilaikys rekomendacijų atsisakyti valgyti mėsą, keliauti lėktuvais ir turėti kelias jachtas ar reaktyvinius lėktuvus.

Jonas Šaulys pagal www.pch24.pl

Naujiausi straipsniai

Birželis – Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo

Birželis – tradiciškai Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai skirtas mėnuo. Tuomet bažnyčiose susirenkame į birželio pamaldas ir Jėzaus Širdies litaniją. Penktadienį po Kristaus kūno oktavos yra Švenčiausiosios...

“Twitter” prieš eurokratus…

Prancūzijos ministras Jeanas-Noelis Barrot, atsakingas už skaitmeninę transformaciją ir telekomunikacijas, pirmadienį interviu televizijai "France Info TV" pareiškė, kad "Twitter" bus išmestas iš ES, jei pažeis...

Džiaugsmas pasirodė esąs per ankstyvas. Koalicija “Gyvatė, vabalas ir varlė” ciniškai apgavo visus!

Deja, mūsų džiaugsmas dėl tariamo Lietuvos Respublikos Seimo darbotvarkės panaikinimo svarstyti "Civilinių sąjungų" įstatymo projektą buvo per ankstyvas. Paaiškėjo, kad tai tėra ciniškas koalicijos "Gyvatė, vabalas...

Spaudimas turi prasmę! Civilinių sąjungų įstatymo projektas išbrauktas iš darbotvarkės!

Nepaisant to, kad informacija apie tai, jog įstatymo projektas dėl vadinamųjų "civilinių sąjungų" bus svarstomas po dviejų dienų, pasirodė tiesiog posėdžio išvakarėse, Lietuvos pilietinė visuomenė...

Naujienos

%d bloggers like this: