[ccpw id="5"]

HomeGyvybės kultūraAmerikoje galimai uždraus abortų tabletes

Amerikoje galimai uždraus abortų tabletes

Teksaso federalinis teisėjas išleido įsakymą, kuriuo sustabdomas FDA (Federal Drug Agency — Federalinė vaistų tarnyba) patvirtinimas dėl mifepristono — pirmosios iš dviejų aborto tablečių, kurios iš eilės naudojamos daugiau nei pusei visų JAV atliekamų abortų. Įsakymas įsigalios balandžio 14 d.

Penktadienį, balandžio 7 d. (Didįjį penktadienį) išleistas įsakymas buvo atidėtas, kad FDA galėtų kreiptis į Penktosios apygardos apeliacinį teismą su skubia apeliacija.

Teisėjo Matthew Kacsmaryko įsakymas bus taikomas visose 50 valstijų, įskaitant tas, kuriose abortai šiuo metu yra legalūs. Tačiau praėjus vos dviems valandoms po M. Kacsmaryko įsakymo paskelbimo, kitas, Vašingtono valstijos teisėjas priėmė prieštaraujantį įsakymą, kuriuo reikalaujama, kad abortų vaistas liktų rinkoje Vašingtono, Oregono, Arizonos, Kolorado, Konektikuto, Delavero, Ilinojaus, Naujosios Meksikos, Rodo salos, Vermonto, Havajų, Meino, Merilando, Minesotos, Mičigano ir Kolumbijos apygardos valstijose.

Kacsmaryk yra D. Trumpo administracijos paskirtas darbuotojas Amariljuje, Teksaso valstijoje. Vašingtono teisėjas, Spokane gyvenantis teisėjas Thomas O. Rice’as, yra Obamos administracijos paskirtas teisėjas.

Pažymėtina, kad Vašingtono teisėjas pripažino, kad yra rimtų problemų dėl FDA suteikto leidimo platintni abortų piliules ir “galimai tarpusavyje nenuoseklių FDA išvadų dėl mifepristono saugumo profilio”.

Tai “dvikovos” bylos, kurios abi bus greitai apskųstos skirtingų apygardų apeliaciniams teismams. Labai tikėtina, kad byla atsidurs Aukščiausiajame Teisme.

Svarbu pažymėti, kad šie teismo įsakymai taikomi tik mifepristonui, kuris yra pirmoji iš dviejų iš eilės cheminiam abortui naudojamų aborto tablečių. Mifepristonas skirtas nužudyti negimusį kūdikį, o antroji tabletė, misoprostolis, vėliau skirta negyvam kūdikiui išstumti. Abortų gynėjai sako visuomenei, kad abortus vis dar galima atlikti naudojant tik antrąjį vaistą, tačiau 2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad tokiu atveju veiksmingumas sumažėja iki 78 procentų. Abortai, atliekami naudojant tik antrąjį vaistą, taip pat turi blogesnį šalutinį poveikį moteriai.

Ši istorija vystosi…

Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)


Mifepristonas yra veiklioji medžiaga, neturinti gydomųjų savybių, skirta vaisiaus motinos pilve nužudymui. Beveik visoms jį vartojusioms moterims pasireiškia šalutinis poveikis: pilvo skausmai, gimdos spazmai, vidutiniškai 9-16 dienų trunkantis kraujavimas iš makšties. Kas dešimtai moteriai kraujavimas pasireiškė ilgiau 30 dienų, kai kuriais atvejais reikalingas buvo kraujo perpylimas. Tarp šalutinių poveikių išskiriama temperatūra, nuovargis, pykinimas, viduriavimas, pusiausvyros praradimas. Tarp rimtesnių poveikių išskiriama dubens organų uždegimus.

Nors mifepristonas pirmąkart registruotas Kinijos Liaudies Respublikoje ir Prancūzijoje 1988 metais, iki šiol nebuvo atlikti tyrimai, kurie galėtų paneigti potencialiai kancerogeninį (vėžį keliantį) mifepristono poveikį. Nėra žinomas mifepristono poveikis asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, vyresniems nei 35 metai, rūkantiems. Šios grupės buvo sistemiškai šalinamos iš klinikinių mifepristono tyrimų.

SourceLifeSite

Naujiausi straipsniai

Birželis – Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo

Birželis – tradiciškai Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai skirtas mėnuo. Tuomet bažnyčiose susirenkame į birželio pamaldas ir Jėzaus Širdies litaniją. Penktadienį po Kristaus kūno oktavos yra Švenčiausiosios...

“Twitter” prieš eurokratus…

Prancūzijos ministras Jeanas-Noelis Barrot, atsakingas už skaitmeninę transformaciją ir telekomunikacijas, pirmadienį interviu televizijai "France Info TV" pareiškė, kad "Twitter" bus išmestas iš ES, jei pažeis...

Džiaugsmas pasirodė esąs per ankstyvas. Koalicija “Gyvatė, vabalas ir varlė” ciniškai apgavo visus!

Deja, mūsų džiaugsmas dėl tariamo Lietuvos Respublikos Seimo darbotvarkės panaikinimo svarstyti "Civilinių sąjungų" įstatymo projektą buvo per ankstyvas. Paaiškėjo, kad tai tėra ciniškas koalicijos "Gyvatė, vabalas...

Spaudimas turi prasmę! Civilinių sąjungų įstatymo projektas išbrauktas iš darbotvarkės!

Nepaisant to, kad informacija apie tai, jog įstatymo projektas dėl vadinamųjų "civilinių sąjungų" bus svarstomas po dviejų dienų, pasirodė tiesiog posėdžio išvakarėse, Lietuvos pilietinė visuomenė...

Naujienos

%d bloggers like this: