HomeGyvybės kultūra"Vasaros Davosas" Kinijoje: naujos pandemijos, dirbtinio intelekto grėsmė ir drakoniški automobilių apribojimai!

“Vasaros Davosas” Kinijoje: naujos pandemijos, dirbtinio intelekto grėsmė ir drakoniški automobilių apribojimai!

Vasaros Davosas ką tik prasidėjo. Šį kartą 14-asis Pasaulio ekonomikos forumo naujųjų čempionų metinis susitikimas vyks birželio 27-29 d. Tiandzine (Kinija). Šia proga Pasaulio ekonomikos forumas paskelbė keletą pranešimų, iš kurių sužinome, kad iki šimtmečio vidurio pasaulio keliuose turėtų išnykti 75 proc. transporto priemonių. Lengvieji automobiliai bus prieinami tik turtingiesiems. Forumas apgailestauja, kad iki 2050 m. nebus pasiektas lyčių lygybės tikslas. Tačiau galima tikėtis rimtų grėsmių visuomenės sveikatai, neramumų ir kt.

Susitikimo tema – “Verslumas – pasaulio ekonomikos varomoji jėga”. Posėdyje, žinoma, bus aptariama vadinamojo dirbtinio intelekto pažanga ir galimybės, naujos technologijos, didėjančios pasaulinės skolos problema, pažanga siekiant Darbotvarkėje iki 2030 m. įtvirtintų darnaus vystymosi tikslų ar konkurencija ir bendradarbiavimas su Kinijos ekonomika.

Į Kinijos miestą Tiandziną suvažiavo daugiau kaip 1 500 pasaulio verslo, valdžios ir nevyriausybinių organizacijų lyderių. Dabartinis ciklinis renginys, dažnai vadinamas “vasaros Davosu”, – tai pirmas tiesioginis forumo dalyvių susitikimas Azijoje per daugiau nei trejus metus.

Tikimasi, kad pokalbiai bus skirti šešioms pagrindinėms temoms: ekonomikos augimo atkūrimas, Kinija globaliame kontekste, perėjimas prie energetikos ir žaliavos, gamtos ir klimato apsauga, vartotojai po pandemijos ir inovacijų diegimas.

Pasaulio ekonomikos forumas atkreipia dėmesį, kad dėl spaudimo, kurį pasaulio ekonomikai sukėlė pastarojo meto krizės ir finansiniai neramumai, dalyviai turės apsvarstyti galimybę paspartinti prekybos ir investicijų pokyčius, kad būtų galima sparčiai įgyvendinti naująją darnaus vystymosi paradigmą.

Viską reikia “perprogramuoti” pagal naująją tvarumo paradigmą, pertvarkant ekonomiką ir visuomenę.

Pasaulio ekonomikos forumas neslepia, kad pastarojo meto sukrėtimai bankų sektoriuje ir nuolatinė infliacija kelia grėsmę pasaulinės finansų sistemos stabilumui, todėl būtina nedelsiant imtis veiksmų pusiausvyrai atkurti.

Didėjanti geopolitinė įtampa Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, kuri turės įtakos šalių ateičiai, taip pat yra didelis iššūkis. Forumas nori deeskaluoti įtampą ir ieško galimybių atgaivinti bendradarbiavimą.

Vienos iš pagrindinių sesijų dalyviai svarstys, ar generatyvinis dirbtinis intelektas, galintis sukelti revoliuciją daugelyje pramonės šakų, yra draugas, ar priešas. Jo įdiegimas sukels daugybę trikdžių ištisose pramonės šakose, turės įtakos darbo perorientavimui ir sukurs dirbtinę žiniasklaidą, kuri pakirs pasitikėjimą viskuo ir visais, o tai sukels karus.

Netrūks kalbų apie būsimas pandemijas ir pasaulines sveikatos problemas. Kinijos premjeras Li Qiangas atidarė pirmąją sesiją, skirtą tik būsimoms visuomenės sveikatos krizėms.

Įdomu tai, kad į Kiniją išvyko gausi aukščiausio rango Saudo Arabijos delegacija, pasiryžusi stiprinti ryšius su Pekinu, ypač atsižvelgiant į tai, kad naftos prekybos santykiai jau įgavo didelę reikšmę. Praėjusiais metais Saudo Arabija į Kiniją eksportavo naftos už daugiau kaip 55,5 mlrd. dolerių. Dabar karalystė yra didžiausia šios žaliavos tiekėja Kinijai.

14 mln. gyventojų turintis Tiandzino uostamiestis delegatus pasitiko spalvingais šūkiais ir vietiniais skanėstais. Antradienį Kinijos premjeras Li Qiangas oficialiai atidarė konferenciją, pabrėždamas, kad “pasaulis stovi istorinėje kryžkelėje”. Jis paskelbė, kad COVID-19 nėra paskutinė visuomenės sveikatos krizė.

Verta paminėti, kad Pasaulio ekonomikos forumas tradiciškai prieš posėdžius skelbia pranešimus įvairiomis temomis, kurioms skirtos sesijos. Šį kartą viename iš tyrimų apie lyčių lygybę teigiama, kad pasaulis – jei nieko nedarysime – galės ją pasiekti tik 2154 m. Didžiausią pažangą lyčių lygybės srityje padarė Islandija. Blogiausiai sekasi Afganistanui. Lyčių atotrūkis išnyks per 131 metus

Šių metų pasaulinėje lyčių lygybės atotrūkio ataskaitoje (17-asis leidimas, ataskaitą WEF skelbia nuo 2006 m.) lyčių lygybė 146 šalyse lyginama pagal keturis subindeksus: dalyvavimo ekonominėje veikloje ir galimybių; išsilavinimo; sveikatos; politinių galių.

Palyginti su praėjusiais metais, pasaulis padarė tik 0,3 proc. pažangą. Tai pratęsia numatytą 2020 m. 100 metų horizontą lyčių lygybei pasiekti.

Europa pirmauja pasaulyje pagal lyčių lygybę – vidutinis rezultatas yra 76,3 proc. Trečdalis Europos šalių pateko į pirmąjį pasaulio dvidešimtuką, o septynias iš dešimties pirmųjų vietų užėmė šis regionas.

Kitame lygybės reitingo gale yra Afganistanas, kuriame “moterų teisės” buvo panaikintos 2021 m. atsikūrus Talibanui.

Atsižvelgiant į nedidelę pažangą mažinant lyčių skirtumus, raginama imtis ryžtingų ir koordinuotų veiksmų lyčių lygybės skirtumams mažinti. Tai būtų naudinga ekonomikai ir visuomenei. Atgaivinti ekonomikos augimą, skatinti inovacijas ir didinti “atsparumą”.

Kitoje miesto politikos ataskaitoje prognozuojama, kad iki 2050 m. pasaulyje nebeliks 75 proc. transporto priemonių, o asmeniniai automobiliai bus prieinami tik turtingiesiems. Likusieji pertvarkytų miestų gyventojai turės vaikščioti pėsčiomis, naudotis paspirtukais arba viešuoju transportu. Ši auka, žinoma, skirta klimato ir planetos gerovei.

JŠ pagal www.pch24.pl

Naujiausi straipsniai

Įsigaliojo Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymas. Siaubingos bausmės už jo nuostatų pažeidimą!

Savaitės pabaigoje Ispanijoje įsigaliojo Gyvūnų gerovės įstatymas, kuriame išsamiai reglamentuojama gyvūnų priežiūra. Naujosios taisyklės numato drastiškas finansines baudas už naujųjų taisyklių pažeidimus - nuo 500...

LGBT ideologijos priešininkai piketavo Vilniuje: „Nedelsiant stabdyti „Gyvenimo įgūdžių“ programą“!

Ragina nedelsiant nutraukti šį ugdymą. „Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“, – su tokiu šūkiu šįryt Vilniuje protestavo Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija,...

Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai „Gender” švietime!

Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa (GĮUP) pradėta įgyvendinti pirmiau, nei parengti šio dalyko mokytojai. Tai reiškia, kad su mūsų vaikais yra eksperimentuojama– pedagogai gyvenimo įgūdžių dalyko...

Protestuok prieš “Gyvenimo įgūdžių ugdymo pamokas” ir išsiųsk laišką kiekvienam Seimo nariui!!!

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2022 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. V-1541 nuo šių mokslo metų mokyklose įvedama privaloma Gyvenimo įgūdžių ugdymo pamoka. Ši...

Naujienos

%d bloggers like this: