HomeNaujienosĮsigaliojo Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymas. Siaubingos bausmės už jo nuostatų pažeidimą!

Įsigaliojo Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymas. Siaubingos bausmės už jo nuostatų pažeidimą!

Savaitės pabaigoje Ispanijoje įsigaliojo Gyvūnų gerovės įstatymas, kuriame išsamiai reglamentuojama gyvūnų priežiūra. Naujosios taisyklės numato drastiškas finansines baudas už naujųjų taisyklių pažeidimus – nuo 500 iki 200 000 eurų.

Pagal naująsias taisykles savininkų pareiga tampa užtikrinti gyvūnų gerovę “atsižvelgiant į kiekvienos rūšies ypatumus”.

Į daugybę kilusių piliečių nuogąstavimų instagrame atsakė nacionalinės policijos atstovė spaudai Elisa Rebolo.

Ji įspėjo, kad, gresiant iki 10 000 eurų baudai, draudžiama palikti šunis pririštus prie parduotuvės perkant net ir nedidelius pirkinius.

Bauda taip pat gresia palikti šunį vieną automobilyje “net trumpam ir tokioje temperatūroje, kuri nekelia pavojaus šuniui”.

Visiškai draudžiama naudoti elektrinius antkaklius, spyglius ar kitas priemones, galinčias sužaloti gyvūną.

Draudžiama palikti šunis vienus namuose ilgiau nei 24 valandas, o kitus gyvūnus – ilgiau nei tris dienas, net jei jie turi pakankamai maisto ir vandens atsigerti. Rimtas pažeidimas yra nuolatinis augintinių laikymas kiemuose, balkonuose, terasose, rūsiuose ir sandėliuose.

Jei gyvūnas dingsta, apie tai per 48 valandas reikia pranešti atitinkamoms vietos valdžios institucijoms, paaiškino atstovė spaudai.

Naujaisiais teisės aktais tariamai siekiama apsaugoti žmonių prižiūrimus naminius gyvūnus ir laukinių gyvūnų rūšis ir užtikrinti, kad jie nebūtų žudomi, žiauriai elgiamasi su jais ar jie nebūtų paliekami. Reformuotame civiliniame kodekse gyvūnai pripažįstami “jautriais padarais”.

Nesant konkrečių teisės aktų šioje srityje, laikinai sustabdytas šunų savininkų įpareigojimas baigti mokymus ir privalomas visų veislių šunų draudimas, teigiama Socialinių reikalų ministerijos Gyvūnų apsaugos generalinio direktorato ir darbotvarkės 2030 komunikate. Šiuo metu įstatymu reikalaujama, kad tik pavojingų veislių šunų savininkai būtų apsidraudę ne mažesne kaip 120 000 eurų verte.

Ispanijoje yra daugiau šunų ir kačių nei vaikų iki 15 metų amžiaus. Nacionalinės gyvūnų augintinių asociacijos šių metų duomenimis, Ispanijos namuose gyvena 15 mln. šunų ir kačių. Jaunesnių nei 15 metų vaikų yra 6,6 mln.

JŠ pagal www.pch24.pl

Naujiausi straipsniai

Nekaltasis Prasidėjimas – galingas katalikų ginklas, sunaikinęs SSRS!

REMK KATALIKIŠKĄ ŽINIASKLAIDĄ Šiandien, kai švenčiame Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventę, svarbu prisiminti Švenčiausiosios Mergelės Marijos galią, kylančią iš jos užtarimo mūsų Išganytojui galios.Kaip pavyzdį...

Vietoj “kovos su klimatu” – “prisitaikymas prie pokyčių”. Billas Gatesas atveria naują pasakojimo apie klimatą skyrių?

Ar pasakojimas apie klimatą žlunga? Tai gali liudyti vien tai, kad COP28 klimato konferencijoje nedalyvavo dviejų didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų teršėjų - Kinijos ir...

“Rorate caeli” ar “Last Christmas”? Kaip bedieviškas pasaulis vagia iš mūsų adventą…

Prasideda adventas. Gatvės prisipildo kalėdinių blizgučių, o iš garsiakalbių skamba daina... " Last Christmas". Ar taip mūsų protėviai laukė Viešpaties atėjimo ir ar dvasia, kadaise...

Vytautas Sinica: ES bandymas panaikinti valstybes

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną, Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių...

Naujienos

%d