HomeNaujienosKairiųjų pažiūrų liberalams nebus lengva liberalizuoti Lenkiją

Kairiųjų pažiūrų liberalams nebus lengva liberalizuoti Lenkiją

Nepaisant to, kad pastaruosius rinkimus Lenkijoje laimėjo išimtinai kairiųjų ir liberaliųjų opozicinių partijų konglomeratas, joms nebus lengva iš karto pakeisti konservatyviąsias “Teisės ir teisingumo” pradėtas tendencijas.

Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda, kilęs iš “Teisės ir teisingumo partijos”, savo pareigas eis iki 2025 m. Nors prezidento įgaliojimai nėra dideli, jo veto teisė gali būti panaikinta tik 2/3 balsų dauguma, kurios nugalėtojai neturi.

Kiek žinoma, prezidentas Andrzejus Duda ketina rekomenduoti ministrų kabinetą formuoti partijai “Teisė ir teisingumas” dėl tradicijos, pagal kurią pirmasis bandymas sudaryti vyriausybę priklauso daugiausiai balsų surinkusiai partijai. Tai bet kuriuo atveju atitolins dabartinės opozicijos atėjimo į valdžią momentą. Svarbus momentas yra tai, kad Seimas iki šių metų pabaigos turi priimti kitų metų biudžeto įstatymą. Jei to nepadarys, jis bus paleistas.

Antra, Teisės ir teisingumo suformuoto Konstitucinio Tribunolo sudėtis kol kas neleis panaikinti, pavyzdžiui, prieš abortus nukreipto įstatymo, dėl kurio greičiausiai vyks arši kova.

Jei bus suformuota kairiųjų liberalų vyriausybė, ji greičiausiai “imsis” žiniasklaidos ir švietimo sričių, kurios yra paprasčiausios ir gali turėti apčiuopiamą poveikį. Kita vertus, Lenkijoje yra gerai išvystytas dešiniųjų sluoksnių tinklas, vadovaujamas Ordo Iuris, kuris neabejotinai gins tradicines vertybes.

Teisė ir teisingumas taip pat bandys patraukti į savo pusę dalį “Trečiojo kelio” partijos, kurį sudaro liberalioji “Lenkija 2050” ir “Lenkijos liaudies partija”, turinti nuosaikiai konservatyvių ir iš dalies katalikiškų pažiūrų parlamentarų. Ar tai pavyks? Nežinome, laikas parodys, bet tai bus įdomu….

Jonas Šaulys

Naujiausi straipsniai

Nekaltasis Prasidėjimas – galingas katalikų ginklas, sunaikinęs SSRS!

REMK KATALIKIŠKĄ ŽINIASKLAIDĄ Šiandien, kai švenčiame Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventę, svarbu prisiminti Švenčiausiosios Mergelės Marijos galią, kylančią iš jos užtarimo mūsų Išganytojui galios.Kaip pavyzdį...

Vietoj “kovos su klimatu” – “prisitaikymas prie pokyčių”. Billas Gatesas atveria naują pasakojimo apie klimatą skyrių?

Ar pasakojimas apie klimatą žlunga? Tai gali liudyti vien tai, kad COP28 klimato konferencijoje nedalyvavo dviejų didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų teršėjų - Kinijos ir...

“Rorate caeli” ar “Last Christmas”? Kaip bedieviškas pasaulis vagia iš mūsų adventą…

Prasideda adventas. Gatvės prisipildo kalėdinių blizgučių, o iš garsiakalbių skamba daina... " Last Christmas". Ar taip mūsų protėviai laukė Viešpaties atėjimo ir ar dvasia, kadaise...

Vytautas Sinica: ES bandymas panaikinti valstybes

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną, Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių...

Naujienos

%d