HomeŽiniosPasaulisUž gyvybę pasisakantis Mike'as Johnsonas išrinktas JAV Atstovų Rūmų pirmininku

Už gyvybę pasisakantis Mike’as Johnsonas išrinktas JAV Atstovų Rūmų pirmininku

51 m. Johnsonas pakeitė Keviną McCarthy šiame poste po to, kai respublikonai šią savaitę nesugebėjo susitelkti aplink kelis garsius kandidatus, įskaitant daugumos lyderį Steve’ą Scalise’ą, Teismų komiteto pirmininką Jimą Jordaną ir daugumos vadą Tomą Emmerį, kurio nesėkmę daugiausia lėmė viešas Trumpo pasipriešinimas jam.Džonsoną Teris Šilingas (Terry Schilling) iš Vašingtone įsikūrusio Amerikos principų projekto (American Principles Project) gyrė kaip “tvirtą konservatorių ir už šeimą pasisakantį gynėją, kai jis dirbo Atstovų Rūmuose”.

Johnsonas antradienio vakarą tapo GOP pirmininko kandidatu, gavęs 128 balsus per trečiąjį slapto balsavimo su partijos kolegomis ratą. Po to jis surengė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad konferencija yra “vieninga”.

Visų pakraipų respublikonai išreiškė pasitenkinimą Johnsonu, įskaitant buvusį prezidentą D. Trumpą, kuris pavadino jį “protingu” ir sakė manantis, kad jis “bus fantastiškas pirmininkas”.

Šiuo metu Johnsonas dirba Teismų komitete kartu su respublikonu Jordanu, su kuriuo jis yra išsakęs priekaištus FTB vykdomam katalikų, dalyvaujančių lotyniškose Mišiose, persekiojimui. Anksčiau jis pirmininkavo Respublikonų tyrimų komitetui – konservatorių frakcijai, kuri stebi GOP politiką Atstovų Rūmuose.

Būdamas evangelikas, Johnsonas plačiai žinomas kaip socialiai konservatyvus. Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje jis kartu su žmona Kelly pasisakė prieš laisvus skyrybų įstatymus. 2000-aisiais jis dirbo krikščioniškai orientuotoje advokatų kontoroje “Alliance Defending Freedom”, kur pasisakė prieš homoseksualų “santuokas” ir ėmėsi nagrinėti religinės laisvės bylas. Jis taip pat yra ilgametis abortų priešininkas, Susan B. Anthony Pro-Life America jį įvertino “A+”.

Johnsonas taip pat palaiko ryšius su Šeimos tyrimų taryba. 2022 m. spalį jis pristatė įstatymą “Stop vaikų seksualizacijai” (Stop the Sexualization of Children Act). Įstatymo projektas draudžia naudoti federalinius dolerius jaunesniems nei 10 metų amžiaus nepilnamečiams propagandai apie seksualinį budrumą stumti. Jis taip pat buvo aršus LGBT remiančio “Lygybės akto” (Equality Act) priešininkas.

Johnsonas taip pat balsavo prieš 2020 m. prezidento rinkimų Rinkikų kolegijos rezultatų patvirtinimą ir buvo prezidento D. Trumpo apkaltos gynybos komandos narys.

JŠ pagal www.lifesitenews.com

Naujiausi straipsniai

Nekaltasis Prasidėjimas – galingas katalikų ginklas, sunaikinęs SSRS!

REMK KATALIKIŠKĄ ŽINIASKLAIDĄ Šiandien, kai švenčiame Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventę, svarbu prisiminti Švenčiausiosios Mergelės Marijos galią, kylančią iš jos užtarimo mūsų Išganytojui galios.Kaip pavyzdį...

Vietoj “kovos su klimatu” – “prisitaikymas prie pokyčių”. Billas Gatesas atveria naują pasakojimo apie klimatą skyrių?

Ar pasakojimas apie klimatą žlunga? Tai gali liudyti vien tai, kad COP28 klimato konferencijoje nedalyvavo dviejų didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų teršėjų - Kinijos ir...

“Rorate caeli” ar “Last Christmas”? Kaip bedieviškas pasaulis vagia iš mūsų adventą…

Prasideda adventas. Gatvės prisipildo kalėdinių blizgučių, o iš garsiakalbių skamba daina... " Last Christmas". Ar taip mūsų protėviai laukė Viešpaties atėjimo ir ar dvasia, kadaise...

Vytautas Sinica: ES bandymas panaikinti valstybes

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną, Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių...

Naujienos

%d